Що потрібно першокласнику


Що потрібно майбутньому першокласнику:

 

 1. Шкільна форма.
2. Спортивна форма.
3. Спортивне взуття.
4. Змінне взуття.Альбом і фарби (гуаш і акварелі).
5. Пензлики для малювання (2шт).
6. Кольорові олівці та фломастери.
7. Кольоровий папір, кольоровий картон.
8. Ножиці із закругленими кінчиками.
9. Клей ПВА.
10. Пластилін, дощечка із стеками.
11. Папка для праці (за бажанням).
12. Конструктор будь-який.
13. Зошити (10 в косу лінію, 10 в клітинку).
14. Обгортки для підручників та зошитів.
15. Папка для зошитів.
16. Пенал (2 ручки, простий олівець, лінійка, гумка). 
 

Організація навчально-виховного процесу в 1 класі

До 1 класу загальноосвітнього навчального закладу зараховуються діти, як правило, з 6 років. Наповнюваність перших класів не перевищує 30 учнів. Термін навчального року: з 1 вересня по 31 травня.

Тривалість уроків – 35 хвилин, перерви – 10 хвилин, великої перерви – 30 хвилин. На 10-й та 20-й хвилині уроку проводяться дві фізкультхвилинки.

 Домашні завдання в першому класі не задаються. Розвантажувальний день – четвер. Навчальне навантаження на дітей протягом перших двох тижнів обмежується трьома уроками на день (Лист МОН України від 10.12.2004 № 1/9-633 „Про організацію навчання учнів початкових класів”).

З метою уникнення перевантаження та забезпечення адаптації учнів 1 класу до шкільного навчання протягом першого місяця проводиться щоденно один з уроків на свіжому повітрі або в іншій позаурочній формі.

 Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється відповідно до „Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи” (2008). Здійснюється перевірка з читання та списування, але оцінювання забезпечується вербально.

 Учні забезпечуються  безкоштовним обідом, при бажанні, за додаткову плату, організовуються  сніданки.

 Створені умови для денного сну.

 У нашій школі безкоштовно працюють

·         спортивні секції,

·         гуртки різних напрямків,

·         постійно проводяться цікаві виховні заходи.

Ласкаво просимо до нашої школи! 

Першокласникам важко звикнути до нового колективу, нового розпорядку дня... Як допомогти маляті адаптуватися і не плакати при розставанні з мамою, як знайти спільну мову з першою вчителькою – про все це ми розповімо в ще одній статті з циклу "Скоро до школи!"
Як навчитися прощатися з дитиною без сліз?
Не затримуйтесь

Чим на довше ви розтягуєте момент прощання - тим важче розлучитися. Скажіть малюкові, що ви будете його чекати біля школи / роздягальні / класу, щоб забрати додому після уроків. Ідіть відразу, як тільки попрощалися і побачили однокласників вашого малюка.

Створіть свій власний ритуал
Можете щоранку цілувати малюка перед тим, як розвернутися і піти. Або можна обійняти і поцілувати. Головне, щоб після певної дії ви йшли. Так і дитина буде готова, що після цього мама йде, і вам буде спокійніше.

Візьміть з собою друга з дому
 Зазвичай вчителі першокласників дозволяють приносити з собою в школу улюблену іграшку. Але за умови, що грати нею можна буде тільки на перерві. Запитайте класного керівника своєї дитини, чи можна принести "друга" з дому, щоб було не так страшно? Головне, не беріть найулюбленішу іграшку, тому що ніколи не будете впевнені в тому, що принесете її цілою і неушкодженою додому. 

Придумайте систему винагороди
Можна ставити в календарику навпроти кожного навчального дня смайлик: веселий - якщо дитина посміхаючись йде в клас; сумний - якщо малюк вередує і ниє. Наприкінці тижня за певну кількість усміхнених смайликів можна винагороджувати дитину походом в парк, морозивом, або чимось ще, на ваш розсуд.

Зустрітися з однокласниками
Коли ви можете назвати однокласників вашої дитини на ім'я, то школа стає більш знайомою і безпечною в уявленні дитини.

 

Як налагодити хороші відносини з учителем вашої дитини? 

 

Залишайтеся на зв'язку
У кожного з батьків повинен бути телефон вчителя і навпаки. Про всяк випадок. Ви можете періодично телефонувати вчителю для того, щоб дізнатися, як справи у вашої дитини в навчанні і по поведінці, якщо немає можливості поспілкуватися "наживо".

Приймайте активну участь в житті класу
Супроводжуйте дітей з учителем на колективні поїздки, походи, відвідування театрів, музеїв і т.д. Можете взяти на себе зобов'язання організувати один з таких заходів. Якщо ви не можете взяти на себе ці зобов'язання, запитайте у вчителя, що ви можете зробити, щоб якось приймати участь в житті класу і допомогти вчителеві.

Будьте відкриті для критики
Постарайтеся адекватно сприймати критику вчителя в бік своєї дитини. Є моменти, які класний керівник бачить краще ніж ви. Вислухайте, поговоріть із своєю дитиною, а потім робіть висновки.

Адаптація першокласників у школі
У недалекому минулому ваш малюк вчився робити перші кроки, задавав вам постійні "чому" і міг цілими годинами безперервно слухати, як ви йому читаєте улюблені казки. Ви раділи тому, як ваша дитина миттєво осягає все нове, знайомлячись з навколишнім світом. Але ось відбулося, і перше вересня постукало у ваш дім, нагадавши про те, що вашому малюкові пора поповнювати почесні ряди першокласників.
І ось вони основні клопоти з приготування до школи. Придбання шкільної форми для першокласників, красивого ранця, пенала і зошитів. Та й дитина вже давно чув від вас, як саме він повинен вести себе в школі: слухати вчителів, добре поводитися і, що найголовніше, вчитися на одні "п'ятірки". Це, звичайно, добре, а от чи готова дитина, фізично і психологічно адаптуватися до нових змін у своєму житті, а точніше буде сказати до школи. Саме з цієї причини ми вирішили сьогодні торкнутися такої делікатну тему, як: "Адаптація першокласників у школі".

Йдемо до школи по-філіппінськи.
Почнемо ми з того, що багатьох батьків мучить дилема: з якого віку найкраще віддавати дитину в школу - з шести чи все-таки з семи років? У цьому випадку, якщо ваш малюк своїм біологічним віком помітно різниться від паспортного, фахівці рекомендують скористатися, так званим, філіппінським тестом. Його суть полягає в тому, що дитині необхідно постаратися через свою голову доторкнутися кінчиками пальців лівої руки до свого правого вуха. Якщо дитина не в змозі це зробити - йому ще рано йти в школу. Значить, малюка краще віддавати на навчання все-таки з семи років. У цьому віці і сама адаптація першокласника до школи відбувається швидше.
Готуємося "у всеозброєнні"
Іноді буває така неприємна ситуація, що дитина не вимовляє окремі звуки або букви. У такому випадку вам обов'язково необхідно звернутися до логопеда, який повинен порекомендувати вам курс спеціальних вправ спрямованих на поліпшення мови малюка. Це все пов'язано з тим, що першокласники в школі, пишуть слова в такому ж порядку, як і вимовляють. Ось з цієї причини корекція мови - найкращий шлях до успішності школяра.
Перші проблеми у житті
Бувають випадки, коли маля йде в школу, як "на каторгу", без найменшої радості в очах, побоюючись того, що його там чекає. У першу чергу, це помилка самих батьків, які заздалегідь "розфарбували" дитині школу, як щось веселе і розважальне або, як місце де за нього неодмінно "візьмуться, як слід". Тут, головне правильно розкласти по поличках і розтлумачити дитині всі "плюси" і "мінуси" його перебування в стінах школи і навіщо взагалі йому це необхідно.
речі, найважчим предметом для дитини є саме лист. Тому вже з п'яти років, батькам необхідно розробляти руку малюка шляхом писання їм букв і деяких слів. Плюс до всього, непогано буде, якщо малюк почне вилежуватися або збирати із спеціального конструктора різні візерунки або фігурки. А от починати читати дитині найкраще з чотирьох - п'яти років.

Сподобалось? Поділися з друзями:

Додати коментар

Захисний код
Оновити