Навіки в пам’яті народній

Вони у битві чесно полягли,

А іншого – ні вибору, ні змоги.

Вони загинули. Але перемогли,

Бо віддали життя для Перемоги!

Як тільки вберуться у чарівні білі квіти сади навесні, засвітять дивовижні свічки каштани, а в повітрі розіллється тонкий і ніжний аромат, в бузкових кущах заллються піснями невсипущі солов’ї, а вся земля випромінюватиме радість і щастя, нестримну жагу до життя, в такі прекрасні дні, 8-9 травня, ми відзначаємо великі свята – День Пам’яті та Примирення та 72 річницю з Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні!

 

Щорічно 9 травня біля пам’ятника загиблим односельчанам  козирчани схиляють голови  перед світлою пам’яттю загиблих наших односельців і  всіх, хто  не повернувся з фронтів Другої Світової війни, хто ціною власного життя  наближав історичний День Перемоги. Традиційно привітала присутніх сільський голова – Драгуновська Т.О. , старші учні Козирської ЗОШ І-ІІІ ст. несли почесну варту біля пам’ятника (керівник Голян В.А.), учні середніх класів  приймали участь в покладанні гірлянди та в монолозі і хореографічних постановках (керівник Мацокіна О.О.), а також звучали  старі та сучасні воєнні пісні у виконанні Звоник О.,Остапчук Н., Яремішиної В., Холод О., Кузьміних С., Крикуненко О. (керівник Сабодаха І.В.). Закінчився мітинг піснею «Перемога» у виконанні всіх учасників заходу та покладанням квітів до пам’ятника загиблим воїнам та отець Олег прочитав заупокійну молитву, за загиблими воїнами в роки Великої Вітчизняної війни.

Згадувати про війну важко, думати гірко, не пам’ятати неможливо.   Ніхто не думав про безсмертя, та людська пам'ять вічно зберігатиме їх імена, які викарбовано у вічність. Ми бережемо і цінуємо їхню мужність, героїзм, звитяжну працю в ім’я звільнення країни від нацизму у Другій Світовій війні.

Ми - свідки історії, історія – це ми. Події в Україні сьогодні тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина України. Ми живемо у непростий час – час змін. Але, як це не сумно говорити, вони не проходять мирним шляхом – без жертв.  Ми хочемо, щоб кожен громадянин України згадав, тих, хто поклав своє життя за свободу і незалежність нашої держави, щоб усвідомив  за що він любить, свою країну, свою рідну землю.

Сподобалось? Поділися з друзями:

Додати коментар

Захисний код
Оновити