Екскурсія до Миколаївської астрономічної обсерваторії

 

   З 8 по 12 квітня в нашій школі проходив тиждень астрономії. Під час заходів ми дізналися багато цікавого про космічні тіла та їх системи. Намагалися хоча б щось з’ясувати з одвічного питання: «Чому існує Всесвіт, і чому в цьому дивному світі живемо ми?»

  Але найбільш цікавою і захоплюючою була екскурсія до Миколаївської астрономічної обсерваторії, яка, до речі, є однією з найстаріших обсерваторій Південно-Східної Європи. Виявляється поряд з нами провідний заклад, який з 1992 року є самостійною науковою установою України, а з 2007 року занесений до Попереднього списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  Заснована обсерваторія ще в 1821 році, функціонує по сьогоднішній день. Дуже гарна, міцна споруда, збудована на Скіфському  кургані, в якій зараз з допомогою сучасної техніки ведуться спостереження за зірками, Сонцем, планетами, астероїдами, космічним сміттям , яке становить велику небезпеку для космічних польотів.

  Під час екскурсії ми отримали багато цікавої інформації про важливість астрономії, історію розвитку цієї науки, познайомились із оснащенням обсерваторії серед якого один з найточніших  з найточніших годинників у світі, що має здатність передбачати землетруси.

  Свідченням  значимості роботи цього закладу є те, що протягом останніх десяти років тут проведено 7 міжнародних конференцій та нарад.

  Справді, дивовижне поруч. Дякуємо школі за можливість знайомства з ним.

                                                            Учнівська рада Козирської ЗОШ

Сподобалось? Поділися з друзями:

Додати коментар

Захисний код
Оновити