День Соборності України

Ніхто нам не збудує державу,

коли ми самі її не збудуємо,

і ніхто з нас не зробить

нації, коли ми самі

нацією не схочемо бути

Такими словами В. Липинського розпочався захід присвячений Дню Соборності України в нашій школі.

Ідея територіальної цілісності, неподільності, незалежності і демократичності України веде свою історію від політики єднання давньоруських земель навколо Київського князівського престолу, заклик до якої можна знайти в "Слові о полку Ігоревім".

Тепер щорічно 22 січня відзначається державне свято – День Соборності України. Саме цій даті було присвячено відкритий урок "Історичне значення проголошення об'єднання українських земель", учасниками якого стали учні 8 – 11-х класів Козирської ЗОШ  І – ІІІ ступенів.  Перед початком круглого столу учасники мали можливість відвідати літературну виставку "На шляху до незалежності".  

Розпочали спілкування учителі школи Стах О.М.,  Мацокіна О.О. які ознайомили учасників із історичними передумовами формування української державності, які, власне, на їх переконання, торували шлях до здобуття Україною соборності.

Зокрема, доповідачки зазначила, що ідея соборності бере свій початок ще від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві.Упродовж віків її практичним втіленням переймались українські гетьмани, а у XIII - початку XX століть, коли українські землі були поділені між сусідніми державами, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів.

Продовжили думку вчителів учні Кучеренко В., Шевченко Р., які звернули увагу учасників заходу на діяльності перших державних структур відродженої України – Українській Центральній Раді та Генеральному секретаріаті періоду української революції, а також у деталях зупинилась на історичних передумовах та особливостях проголошення Акта Злуки.

В ході круглого столу було обговорено такі питання як становище українських земель в кінці 1918 – початку 1919 року, визрівання ідеї Соборності, наслідки та історичне значення злуки. Простеживши основні моменти утворення держави присутні прийшли до висновку, що виживають і утверджуються ті нації, які здатні об'єднатися, згуртуватися у пору вирішальних випробувань відкинувши внутрішні негаразди і суперечності. Приємно відмітити як по- дорослому міркували про історичні події, що передували проголошенню, а також про значення Дня Соборності Клишевська А., Бараняк Н., Чернега К., Сосновська Ю.

 

Надалі учасники уроку звернули увагу на актуальність ідеї соборності в умовах сьогодення. Розмірковуючи про те, що ж повчального несе в собі День соборності для сучасних і майбутніх українців, більшість учасників  єдині в думці, що історичне 22 січня знаменувало етнічне та територіальне об’єднання України, а також давало надію на побудову нового спільного майбутнього, що День Соборності — це нагадування про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель. А поразка Української Народної Республіки нагадує сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною. Завершився захід співом Гімну України.

Сподобалось? Поділися з друзями:

Додати коментар

Захисний код
Оновити