Як спосіб обробки, побілка стелі використовується не так часто, але все ж таки залишається цілком популярною. Це дешевий і практичний метод, тому ми пропонуємо вам ознайомитися з технологією проведення цієї процедури, щоб результат ваших зусиль тримався якомога довше.
Побілка — це один з найбільш економічних варіантів обробки стелі. Ви можете самостійно розрахувати вартість. Просто підрахуйте витрати фарби, крейди, вапна, клею та інших компонентів. Додайте до цієї суми вартість інструментів. І в результаті ви отримаєте суму, яка буде у рази меншою, ніж вартість підвісних або натяжних стель.
Побілка стелі
Першим етапом є підготовка стелі. Нехтування цим призведе до того, що побілка осиплеться дуже скоро. Це особливо важливо, якщо до цього ваша стеля була оброблена вапном, а цього разу ви вирішили використовувати крейдяний розчин. Після видалення старої обробки стики між стельовими плитами проклеюються спеціальною стрічкою, яка ще називається серп’янкою.
Якщо поверхня нерівна, її слід прогрунтувати і вирівняти шпаклівкою. Дрібні нерівності затираються наждачним папером, щоб досягти максимальної гладкості. Далі можна приступати до самої побілки, але перш, необхідно вибрати, чим же ви білитимете.
Є три основні варіанти побілки:
- Крейда: вибирають завдяки білому покриттю.
- Вапно: має бактерицидні властивості, закріплює дрібні тріщини. Секрети рівномірної фарбування вапном розповіли за цим посиланням https://flexi.com.ua/?p=3385.
- Водоемульсійна фарба, має вологостійкість і зносостійкість.
Розчин наноситься на стелю пензлем, валиком, фарбопультом або навіть пилососом, який має функцію видування повітря. Для домашніх робіт більше підійдуть два перші варіанти, оскільки позбавлять необхідності змивати залишки розчину зі стін.
Від того, яку кисть або валик ви виберете, залежить результат роботи. У спеціалізованих магазинах ви зможете знайти пензлі для нанесення побілки, які виготовлені з натуральної щетини і мають ширину 15-20 см. Перед тим, як почати її використовувати, її слід замочити в теплій воді на кілька годин. Це робиться для того, щоб дерево, з якого зроблена ручка, набрякло і міцно закріпило щетинки в основі. Після завершення робіт достатньо промити кисть під проточною водою.
Валики краще для такої роботи, тому що істотно скорочують час, а результат тільки стає кращим. Якихось особливих порад щодо вибору валика немає, головне не забудьте купити піддон.
Тепер у вас є все необхідне, тому можна братися до побілки.
Важливо! Якщо ви працюєте пензлем, тоді наносите перший шар побілки перпендикулярно до вікон, завершальний шар наноситься паралельно. Це виключить прояв смуг після висихання.
При роботі з валиком в піддон наливається розчин для побілки, в нього занурюється валик і прокочується кілька разів дном, не забудьте, дати надлишкам стекти. Напрямок нанесення матеріалу проходить як і у випадку з пензлем. Важливо робити невеликі нахлести в 5 см, щоб не залишилося незайманих ділянок. У тих ділянках, де валиком пофарбувати не виходить, можна використовувати кисть.
Після цього слід почекати до висихання побілки.
Важливо, щоб у процесі роботи в кімнаті були зачинені вікна та двері. Протяги, пряме сонячне світло можуть призвести до того, що матеріал осипається.
Якщо ви новачок, тоді вам доведеться ретельно стежити, щоб у процесі нанесення розчину не утворювалися краплі і напливи. Це призведе до нерівномірного фарбування.
І найголовніше, дотримуйтесь техніки безпеки. Одягайте рукавички, захисні окуляри та головний убір.
Якщо ви будете дотримуватися всіх запропонованих порад, то результат ваших праць збережеться як мінімум на 3-5 років.