День Соборності

Ніхто нам не збудує державу, 

коли ми самі її не збудуємо, 

і ніхто з нас не зробить 

нації, коли ми самі 

нацією не схочемо бути

Такими словами В. Липинського розпочався захід присвячений Дню Соборності України в Козирській школі.

Ідея територіальної цілісності, неподільності, незалежності і демократичності України веде свою історію від політики єднання давньоруських земель навколо Київського князівського престолу, заклик до якої можна знайти в "Слові о полку Ігоревім". Тепер щорічно 22 січня відзначається державне свято – День Соборності України. Саме цій даті було присвячено відкритий урок "Історичне значення проголошення об'єднання українських земель", учасниками якого стали учні 8 – 11-х класів Козирської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Перед початком круглого столу учасники мали можливість відвідати літературну виставку "На шляху до незалежності".

 

В ході круглого столу було обговорено такі питання як становище українських земель в кінці 1918 – початку 1919 року, визрівання ідеї Соборності, наслідки та історичне значення злуки. Простеживши основні моменти утворення держави присутні прийшли до висновку, що виживають і утверджуються ті нації, які здатні об'єднатися, згуртуватися у пору вирішальних випробувань відкинувши внутрішні негаразди і суперечності.

Надалі учасники уроку звернули увагу на актуальність ідеї соборності в умовах сьогодення. Розмірковуючи про те, що ж повчального несе в собі День Соборності для сучасних і майбутніх українців, більшість  учасників  єдині в думці, що історичне 22 січня знаменувало етнічне та територіальне об’єднання України, а також давало надію на побудову нового спільного майбутнього, що День Соборності — це нагадування про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель.  

Завершився захід історичною вікториною .

 
Сподобалось? Поділися з друзями:

Додати коментар

Захисний код
Оновити