Моя вишиванка - душа України

Моя вишиванка – душа України

Вишиванка – символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане до сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

У культурі  практично будь-якого  народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні  часи. Тому вже другий рік поспіль в нашій школі проводиться  ряд заходів до Дня вишиванки. Організовувала свято вчитель української мови та літератури Поух Оксана Анатоліївна за підтримки сільського клубу (музичний супровід) .

Народна майстриня Грудницька Любов Миколаївна, яка була запрошена на свято, ознайомила присутніх з прабабусиною  вишиванкою , привезеної з Полтавської області. Також гостя розповіла про символіку кольорів та орнаментів, які використовуються при вишивці жіночих та чоловічих сорочок. Окрасою свята стала виставка вишитих рушників.

Багата також народна творчість на вірші та пісні про вишиванку, рушники тощо. Вокальні ансамблі «Карамельки» та «Веселка» порадували присутніх цими піснями.

 
Сподобалось? Поділися з друзями:

Додати коментар

Захисний код
Оновити